671,88 TL KDV Dahil
779,88 TL KDV Dahil
539,88 TL KDV Dahil
600,00 TL KDV Dahil
683,88 TL KDV Dahil
743,88 TL KDV Dahil
599,90 TL KDV Dahil
799,90 TL KDV Dahil
Sold out
599,90 TL KDV Dahil
754,90 TL KDV Dahil
Sold out
623,88 TL KDV Dahil
901,08 TL KDV Dahil
Sold out
599,90 TL KDV Dahil
659,88 TL KDV Dahil
Sold out
539,88 TL KDV Dahil
600,00 TL KDV Dahil
Sold out
539,88 TL KDV Dahil
659,88 TL KDV Dahil
Sold out
539,88 TL KDV Dahil
600,00 TL KDV Dahil
Sold out
623,88 TL KDV Dahil
901,08 TL KDV Dahil
Sold out
539,88 TL KDV Dahil
600,00 TL KDV Dahil
Sold out
539,88 TL KDV Dahil
600,00 TL KDV Dahil
Sold out
539,88 TL KDV Dahil
600,00 TL KDV Dahil
Sold out
719,88 TL KDV Dahil
1.021,08 TL KDV Dahil
Sold out
719,88 TL KDV Dahil
1.021,08 TL KDV Dahil
Sold out
1.019,88 TL KDV Dahil
1.177,08 TL KDV Dahil
Sold out
599,88 TL KDV Dahil
901,08 TL KDV Dahil
Sold out
599,88 TL KDV Dahil
659,88 TL KDV Dahil
Sold out
619,90 TL KDV Dahil
780,00 TL KDV Dahil
Sold out
251,88 TL KDV Dahil
371,88 TL KDV Dahil
Sold out
589,90 TL KDV Dahil
649,90 TL KDV Dahil
Sold out
539,88 TL KDV Dahil
Sold out
479,88 TL KDV Dahil
Sold out
479,88 TL KDV Dahil
Sold out
399,90 TL KDV Dahil
Sold out
743,88 TL KDV Dahil
815,88 TL KDV Dahil
Sold out
875,88 TL KDV Dahil
947,88 TL KDV Dahil
1 2 >

Carpe’nin Her Tarza Uyan Ayakkabı Modelleri!

Ayakkabı; ayağın yer ile temasını keserek kötü hava koşullarından ve zararlı maddelerden koruyarak günlük yaşamı kolaylaştırmamıza yardımcı olur. Ayakkabının tarihi tam olarak bilinmese de insanlığın ilk dönemlerinden itibaren günlük hayatın gereksinimleri arasında yerini almıştır.

Ayakkabılar, her yaşta ve mevsimde günlük yaşantımızın ana ihtiyaçlarından biridir. Tarzımızı yansıtmamızda büyük önem taşır ve modanın değişmesi ile birlikte her zaman ilgi gören parçalardan biri olmuştur. Ayakkabı tercihlerinde moda anlayışı dışında ayak sağlığı da önem arz eder. Günlük yaşantımızda işte ve okulda ayaklara binen ağırlığın hareketi engellememesi adına rahat ayakkabılar seçilmesi çokça önemlidir. Yaşantımıza olan etkisinden dolayı ayakkabı seçimlerinde numara ve kalıp gibi etkenlere dikkat edilerek ayakkabı seçilmesi ayak sağlığı açısından önemlidir.

Ayakkabılar, şıklığı temsil ederek artık günlük kombinlerin bir parçası haline gelmiş ve kişinin kendisine en uygun olan ayakkabıyı seçmesi bireylerin tarzını belirleyen noktalardan biri haline gelmiştir.

Carpe’nin her tarza uyacak birbirinden farklı ayakkabı modelleri, hem rahat hem de şık bir ayakkabı deneyimi yaşamanıza yardımcı olabilir.

Carpe, farklı ayakkabı modelleriyle tarzınıza farklılık katarak dikkat çekmenizi sağlar. Farklı tarzlara ilgisi ve merakı olan kişilerin rahatlıkla tercih edeceği modeller mevcuttur. Özellikle gençlerin tercih edebileceği şık ve uygun fiyatlı ayakkabılarla dikkat çeker. Sokak tarzını yansıtan bu modeller ile kombininizi tamamlayarak şık bir görünüm elde edebilirsiniz. En sevilen modelleriyle dikkat çekerken farklılığıyla size hitap eden ayakkabı modelleri bulabilirsiniz.

Mevsime Göre Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Kış mevsiminde giyimin en önemli unsurlarından biri ayakkabılardır. Çetin hava koşullarından ayaklarınızı korunmak için sağlam ve rahat seçimler yapılmalıdır. Yağmur ve kar gibi kötü hava şartlarında uygun malzemelerle yapılmış bot, çizme ve postal gibi ayakkabılar sizi hem soğuk havalarda ısıtırken hem de dışarıdan gelebilecek herhangi bir zararlı maddeden koruyabilir.

İlkbahar’a geldiğimizde daha rahat ayakkabılara geçerken olası hava değişimlerini dikkate alıp daha korunaklı ayakkabılar seçmeniz ayaklarınızı korumanızda sizlere yardımcı olabilir.

Yaz cıvıl cıvıl gelmişken, sandalet, terlik ve sneaker benzeri birçok çeşit ayakkabı artık zevkinize göre şekillenerek daha geniş bir seçim alanı sunar. Ayağınızın rahat edeceği ve sıcakta bunaltmayan ayakkabılar seçmek işinizi kolaylaştırabilir.

Sonbahar aylarında yağmura karşı dayanıklı olan elastik yapıda yağmur ayakkabılarını giymeyi tercih edebilirsiniz.

Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olur?

Ayakkabı tercih ederken modeline, rengine ve nasıl kombinleyeceğinizi düşünürken aynı zamanda rahatlığını da es geçmemek gerekir. Tüm hayatımızda kullandığımız bu parça bütün gün bizi taşır ve ayakta daha sağlıklı durmamıza yardımcı olur. Bu sebeple ayağınızın anatomik yapısı, taban rahatlığı ve ayak bileği yapısına zarar vermeyecek ayakkabı tercihleri günlük yaşantınızın kısıtlanmaması açısından önemlidir. Yanlış ayakkabı seçimlerinde ayak sağlığının zarar görmesi yaşantıyı ve günlük rutinlerinizi kısıtlayabilir.  

Ayakkabıda Doğru Kalıp Nasıl Seçilir?

Ayakkabı seçiminde yaşantınızı en çok etkileyecek şey ayakkabının kalıbıdır. Ayağınızı sıkan ve yoran ayakkabılar ayak sağlığına da zarar vererek hareketinizi kısıtlayabilir. Ayakkabı seçerken topuk-ayak parmağı ucu ve ayağın yan tarafları baz alınarak ayak numarası bulunur ve buna uygun seçimler yapılır. Bulunan ölçü gerçek numaranız olup rahat bir ayakkabı seçmenizde yardımcı olabilir.

Ayakkabı Yapımında Kullanılan Malzemenin Önemi Nedir?

Mevsim koşullarına göre değişiklik gösteren malzeme seçimlerinde pvc, kauçuk, neolit ve kösele gibi kullanılan maddelerinden hangisinin tercih edildiğini bilerek seçim yapmak sizin için en doğru ayakkabıyı bulmanıza yardımcı olabilir. Mevsimsel seçimler yaparken kullanılan malzemenin içeriği ayağınızı kötü koşullardan korumanızı sağlar.

Erkek ve Kadın Ayakkabı Seçimleri

Cinsiyet ve yaş farketmeksizin 7’den 70’e her bireyin kullandığı ayakkabıların günlük hayatımız için önemi çok fazladır. Çeşitlilik açısından da kadın ve erkek ayakkabıları farklılık gösterir. Gündelik, iş ve özel günler için farklı ayakkabı seçenekleri bulunur. Kadın bireylerin her ne kadar ayakkabı çeşitliliği daha çok gibi görünse de erkekler için de birbirinden farklı ayakkabı modelleri üretildiğini görebiliriz. Her iki tarafında kombinine uygun seçtiği ayakkabılar tamamlayıcı ve kurtarıcı bir parça olarak özenli ve şık görünmenize yardımcı olur.

Ayakkabı Seçiminde Renklerin Önemi Nedir?

Ayakkabı seçimi yaparken en önemli kriterlerden biri de ayakkabının rengidir. Seçtiğiniz renk aslında sizin tarzınızı yansıtır. Beyazın en çok tercih edilen renklerden biri olmasının temel nedeni temiz görünüp birçok renkle uyumlu olmasıdır. Kombin yaparken beyaz ayakkabılar kurtarıcı bir parça olabilir. Bunun yanı sıra kırmızı, mor ve yeşil gibi renkler uyuma dikkat eden biriyseniz günlük hayatta kombinlerken kullanımı zor hale getirebilir.

Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Ayakkabı ihtiyacı geçmişten günümüze gelen bir durumken, her geçen yıl yeni modeller üretilerek çeşitliliği artmıştır. Sneaker, bot, çizme, topuklu, sandalet, ortopedik ayakkabı ve sporcu ayakkabıları gibi birçok farklı modelin geliştirilmesiyle seçim yapma şansı da artmıştır.

Bu modellere kullanım olarak baktığımızda;

Sneaker: Bu modelin en belirgin özelliği taban rahatlığı olup, diğer modellere nazaran tabanının yürüyüş, koşu, günlük yaşama uygun üretildiğinden daha çok tercih edildiğini gözlemleyebiliriz.

Bot: Tam bir mevsim ayakkabısı olup kış ayının vazgeçilmez parçalarından biridir. Güzel görünmesi dışında kar, yağmur gibi mevsimsel şartlardan ayakları koruması beklenir.

Çizme: Çizmeler bota nazaran daha uzun ve koruyucu parçalardır. Çizmeler de yarım ve uzun olarak ikiye ayrılır.

Topuklu: Kadınlar için üretilen bu modeller tam olarak şıklığı belirleyen parçalardan biridir. Özel günlerde daha çok tercih edilirken, iş hayatında da sıkça tercih edildiklerini görebiliriz.

Sandalet: Bu modelin en belirgin özelliği üst ve ön kısmının açık olmasıdır. Yaz aylarında çokça tercih edilirken, tatilinizin vazgeçilmez parçalarından biri olabilir.

Ortopedik ayakkabı: Ortopedik ayakkabı bacak, ayak bileği ve taban açısından insan anatomisine daha uygun biçimde geliştirilir. Tam olarak ayak sağlığı için üretilir.

Sporcu ayakkabıları: Futbol, basketbol ve koşu gibi sporculara özel tasarlanan ayakkabı çeşididir. Genellikle ayağı yormayan biçimde tasarlanır.

Carpe’deki Ayakkabı Çeşitlerinden Bazıları

Japon Tarzı Ayakkabı: Uzak doğu moda anlayışının benimsenmesiyle, yeni tarzlara açık olan kişilere hitap eder. Yüksek tabanlı olmasıyla birlikte şıklığınızı ortaya çıkarır ve boyunuzu daha uzun gösterir.

Basic Lolita Ayakkabı: Japon tarzına göre daha naif görünen bir ayakkabı çeşididir. Naifliği ile dikkat çekerek kombini tamamlayan parçalardan biri olup farklılığıyla dikkat çeker. Bacak boyunuzu da daha uzun gösterebilir.

Oxford Ayakkabı: Yine taban yüksekliğiyle dikkat çeken Oxford ayakkabı, diğer modellere nazaran tabanının yapısı ve duruşu itibari ile ayağınızda hoş bir duruşa sahip olabilir.

Dolabınızın Olmazsa Olmazı Ayakkabılar!

Kadınlar için ayakkabı tercihlerinin başında spor ayakkabılar gelir. Tempolu bir yaşantınız varsa rahat bir spor ayakkabı gününüzü bir hayli kolaylaştırabilir. Bunun yanı sıra topuklu ayakkabı olmazsa olmazlardandır. Özel günlerde ve iş hayatında oldukça sık kullanılırlar. Sandalet ve terlik gibi herhangi bir tatil planına uyum sağlayan basic ayakkabılar da günlük hayatınızı kolaylaştıran parçalardan biri olabilir.

Erkeklerin olmazsa olmazı sneakerlar tam bir kurtarıcı parçalardır. Şık bir kombini bile güzel bir sneakerla tamamlamak mümkündür. Yine de özel günler için bulunduracağınız klasik bir ayakkabı sizi oldukça şık göstererek bulunduğunuz ortamda dikkat çekmenizi sağlayabilir. Günlük bir ayakkabınızın oluşu hiç düşünmeden giy çık bir parça size hayli kolaylık sağlayarak gününüzü tamamen kurtarabilir.

Aradığınız en farklı ayakkabı modelleri şimdi Carpe’de sizleri bekliyor. En şık ve uygun fiyatlardaki ayakkabı modellerini siz de detaylı incelemek istiyorsanız sitemizi ziyaret ederek bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR