47,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
47,88 TL KDV Dahil
60,00 TL KDV Dahil
13,20 TL KDV Dahil
29,99 TL KDV Dahil
191,88 TL KDV Dahil
239,88 TL KDV Dahil
29,90 TL KDV Dahil
39,90 TL KDV Dahil
479,90 TL KDV Dahil
549,90 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
239,88 TL KDV Dahil
Sold out
13,20 TL KDV Dahil
41,88 TL KDV Dahil
Sold out
13,20 TL KDV Dahil
35,88 TL KDV Dahil
Sold out
13,20 TL KDV Dahil
17,88 TL KDV Dahil
Sold out
40,92 TL KDV Dahil
109,89 TL KDV Dahil
Sold out
71,88 TL KDV Dahil
96,00 TL KDV Dahil
Sold out
65,88 TL KDV Dahil
83,88 TL KDV Dahil
Sold out
47,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
Sold out
47,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
Sold out
17,99 TL KDV Dahil
23,99 TL KDV Dahil
Sold out
35,88 TL KDV Dahil
53,88 TL KDV Dahil
Sold out
29,88 TL KDV Dahil
41,99 TL KDV Dahil
Sold out
65,88 TL KDV Dahil
73,08 TL KDV Dahil
Sold out
59,88 TL KDV Dahil
60,00 TL KDV Dahil
Sold out
23,99 TL KDV Dahil
29,99 TL KDV Dahil
Sold out
17,88 TL KDV Dahil
47,88 TL KDV Dahil
Sold out
11,88 TL KDV Dahil
17,88 TL KDV Dahil
Sold out
23,88 TL KDV Dahil
47,88 TL KDV Dahil
Sold out
11,88 TL KDV Dahil
17,88 TL KDV Dahil
Sold out
47,88 TL KDV Dahil
83,88 TL KDV Dahil
Sold out
13,20 TL KDV Dahil
23,88 TL KDV Dahil
Sold out
47,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
1 2 3 >

Fairycore Stili Nedir?

Fairycore stili sosyal medyada ortaya çıkmış bir akımdır. Genellikle ilkbahar aylarında tercih edilen kıyafetlerden oluşur. Pastel tonların hakim olduğu bir renk çeşitliliği vardır. Kelebekler, çeşitli tüylü hayvanlar, ağaç, yosun, mantar vb. figürler bu akımda yer alır.

Fairycore stili perilerin yaşam tarzından ilham alır. Periler her zaman doğaya saygılı bir yaşam sürdüren içlerindeki sevgi ve iyiliği etrafa saçan varlıklar olarak düşünülür. Yaptıkları eylemlerin hayatları boyunca iyileştirici etkiler bıraktığı varsayılır.

Fairycore stili pek çok biçimde kendini gösterebilir. İki ana başlıkta ele alırsak doğal periler ve sıra dışı periler olarak iki ayrı tarzı inceleyebiliriz. Doğal periler daha az makyajlı, ayakları yalın ve sarı saçlı olarak, sıra dışı periler ise büyük topuzlu, koyu renk makyajlı ve kabarık elbiseli olarak tasvir edilirler.

Pastel tonların hakim olduğu mini elbiseler, kısa üstler, mini etekler bu tarzın başlıca parçalarındandır. Doğal toprak tonlarının yanı sıra yeşil, pembe vb. renklerin pastel tonları da kıyafetlerde tercih edilebilir. Flanel uzun kollu bluzlar ve transparan üstler dolabınızın kurtarıcı parçaları arasında yerini alabilir. Kombinlerinizi doğal taşlar, güneş, kelebek vb. figürlü kolye, bileklik, küpe ve yüzük çeşitleri ile tamamlayabilirsiniz.

Fairycore Makyaj Stili

Bu makyaj stili üçe ayrılır; sade, abartılı ve dikkat çekici. Hafif bir ten makyajı ile birlikte, sade ve pastel tonlarda bir göz makyajı ile kaşlarınızı tarayarak vurgulu bir görünüm elde edebilirsiniz. Sahte çil yapmak bu moda akımında oldukça sık görülen bir alışkanlıktır. Ayrıca ince bir eyeliner tercih edilebilir.

Dikkat çekici makyajlarda ise daha çok renkli ürünler kullanılır. Yüzde ışıltılı ürünler kullanılabilir.

Abartılı makyaj ise yoğun bir kapatıcı, yoğun renklerde göz farı, takma kirpikler ve koyu tonlarda ruj ve dudak parlatıcılarından oluşur.

Neden Doğal Taş Kullanmalıyız?

Taşlar, milyonlarca yıl önce toprak altında ısı ve basınç sayesinde oluşmuştur. Toprağın altında kalarak hiç işlem görmeyen taşlara doğal taşlar denir. Bu taşlar işlenmedikleri için kendilerine has titreşim yayarlar. Doğal taşların enerjisi sonsuzdur, tükenmezler. Doğal taşlar mücevher ya da süs eşyası olarak kullanılabilir. Bu taşların enerjileri olduğuna inanılır. Her birinin birbirinden farklı şifalı özellikleri bulunur. Bu taşlar doğada nadir olarak bulunurlar. Doğal taşların birçok fiziksel ve ruhsal faydaları olduğuna inanılır. Fakat bu yönde bilimsel ve tıbbi bir kanıt yoktur.

Doğal taşların geçmişi milyonlarca yıl eskidir. Birçok uygarlık doğal taşları tarih boyunca büyü, tılsım ve benzeri uğraşlarda kullanmıştır. Doğal taşlar ayrıca sanat, dekorasyon ve süsleme gibi alanlarda kullanılır.

Her insan farklı enerji yayar. Yaydığı enerjilere göre doğal taşlara duyduğu ihtiyaç da farklılık gösterir. İnsanların enerjileri ile taşların enerjileri etkileşim içine girer. Bu sayede taşların faydalarından yararlanabiliriz. Üzerimizdeki etkilerini taşların yaydığı titreşim frekansları belirler.

Kendimize uygun taşı bulmamız önemlidir. Uygun enerjiyi ve etkileşimi yakaladığımızda taş ısınır veya renk değiştirebilir. Size en uygun taşı burcunuza bakarak bulabilirsiniz.

Doğal taşlar sağlığınız, enerjiniz, günlük modunuz gibi birçok alanda olumlu faydalar sağlayabilir.

Doğal taşların vücuda yararlarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Kaygı ve stresi giderme, sezgileri geliştirme, üretkenliği arttırma, ağrı ve acıları azaltma, motivasyon verme.

Doğal taşların yararları ile ilgili bilimsel olarak kanıtlanmış sonuçlar yoktur. Çoğu araştırma bu taşların Plasebo etkisi yarattığını belirtir. Bir kişi kullandığı taşın problemlerine iyi geleceğini düşünüp o enerjiyi yayarsa taşın faydasını gördüğüne inanılır. Kişinin psikolojisi ile bağlantılı olduğu iddia edilir.

Taşların etkilerine inanmayan kişiler bile sadece dekorasyon amacı ile bu taşları kullanabilir.

Enerjinizde Etkili Olabilecek Bazı Doğal Taşlar 

Ametist Taşı: Kuvars taşları ailesinin bir parçasıdır. Enerjisi oldukça yüksektir. Genelde mor renklere sahiptir. Göz ve kalp sağlığına iyi geldiği bilinir. İnsan vücudunu radyasyondan korur.

Amazonit Taşı: Kalp, kas ve sinir sistemini güçlendirir. Elektromanyetik kirlenmeyi temizler. Öfke ve sinire sakinleştirici etkisi bulunduğu bilinir.

Aventurin Taşı: Kalp sağlığına iyi geldiği düşünülür. Depresyona karşı iyi gelir. Duygusal bakımdan ruh sağlığını dengeler. Bu taşı kendinizi mutlu etmek için kullanabilirsiniz.

Yeşim Taşı: Genellikle aksesuarlarda kullanılır. Kristal bir yapıya sahip olduğu için kolay işlendiği bilinir. Yeşil renge sahiptir. Yeşim taşının yıldırımdan koruduğuna inanıldığı için eski dönemlerde evlerin çatısında kullanıldığı görülmüştür. Ayrıca sakinlik sağlar ve huzur verir. Yeşim taşı son dönemlerde cilt bakımında da sıklıkla kullanılır.

Akik Taşı: Genellikle tüm burçlara uyum sağlar. Birçok farklı rengi bulunur. Dünyada en çok bulunan doğal taştır. Akik taşları cilt hastalıklarına iyi gelir. Nazara da iyi geldiği bilinmektedir.

Kuvars Taşı: Dumanlı kuvarslar da doğada sıkça rastlanan taşlardandır. Genellikle sivri şekillere sahiplerdir. Yoğun olarak gri ve siyah renklerde bulunurlar. Aksesuarlarda sık sık kullanılırlar. Dumanlı kuvars taşlarının faydaları arasında güven duygusunu arttırması, kanser hastalarına iyi gelmesi ve kramplara faydası bulunduğu bilinir. Baş ağrısını azalttığı, gözlere iyi geldiği, sindirim ve kan dolaşımını sağlıklı tuttuğu düşünülür.

Pembe Kuvars Taşı: Nadir bulunan kuvars taşı çeşitlerindendir. Diğer bir ismi aşk kristalidir. Romantik bağları kuvvetlendirmek için kullanılır. Kalbi iyileştirdiğine inanılır. Baş ağrısını hafifletici bir etkisi olduğu bilinir.

Oniks Taşı: Bu taş olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Bağımlılıklarından kurtulmak isteyen insanların tercih ettiği taşlar arasında yer alır. Çiftler arasındaki bağı kuvvetlendirdiğine inanılır.

Turkuvaz: Yardımseverlik duygusunu arttırır. Kandaki oksijen miktarını yükseltir. Başarı ve inanç duygusunu destekler. Tansiyonu dengelemeye yardımcı olur. Nazara karşı etkili olduğuna inanılır.

Hematit Taşı: Mide sağlığını korur. Karaciğer ve dalak sağlığına iyi gelir. Özgüven ve cesareti desteklediği için üzerinizde taşımanız önerilir.

Turmanlin Taşı: Gökkuşağı taşı olarak da bilinir. Pembeden yeşile birçok renk seçeneği bulunur. Bu taşın uykuyu dengelediğine inanılır. Metabolizmayı hızlandırdığı bilinir. Kas ağrılarını hafifletmek için alternatif bir yöntem sunar. Karamsar düşüncelerden uzaklaşmak için kullanılabilir. Aurayı temizlediğine inanılır.

Kaplan Gözü Taşı: Bu taşın dengeleyici, arındırıcı ve iyileştirici olduğuna inanılır. Daha cesur ve güvende hissetmek istediğinizde kullanabilirsiniz. Doğada mavi, kırmızı, turuncu gibi birçok renkleri bulunur. En çok bulunan rengi sarı ve kahverengi karışımıdır. Demir minerallerinin etkisi sayesinde parlak, yağlı ve koyu şerit çizgilerden oluşan bir görüntüsü vardır.

Neden Tütsü Yakarız?

Tütsü, iç mekanların havasını değiştirmek ve rahatlamak için yakılır. Tütsü yakmak için farklı bitkiler kullanılabilir.

Tütsüler, yaydığı koku ve aromalar ile belirli tepkilerimizi tetiklemek amacı ile kullanılır. Örneğin; motivasyonu arttırmak, uykuya dalmanıza yardımcı olmak, konsantrasyon ve odaklanmayı ya da yaratıcılığı arttırmak amacıyla kullanılabilir.

Stresi ve kaygıyı azaltmak, meditasyon yapmak, kötü düşüncelerden uzaklaşmak, maneviyatı güçlendirmek, bulunduğunuz ortamın havasını temizlemek gibi amaçlarla da tütsü yakabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar sonucu yakılan tütsülerin içindeki aromaların yaydıkları etki ile beyindeki serotonin miktarını arttırdığı tespit edilmiştir.

Ayrıca tütsü yakmak istenmeyen kötü kokuları bulunduğunuz ortamdan uzaklaştırmanızı sağlar.

Günümüzde en çok tercih edilen tütsüler çubuk tütsülerdir. Tütsülerin direkt solunmaması önerilir. Kullandıktan sonra bulunduğunuz ortamı havalandırmanız tavsiye edilir.

Fairycore Tarzı Ürünleri Carpe ile Keşfedin!

Son yıllarda sosyal medya aracılığı ile popülerlik kazanan Fairycore tarzı kıyafetlere Carpe ile ulaşabilirsiniz. Sitemizde bulunan doğal taşlar peri kızı stilinize uygun bir ruh haline bürünmenize katkı sağlar.

Fairycore kategorimizi inceleyerek kendi peri kızı stilinizi yansıtın.

Doğadaki bitkiler, çiçekler ve çeşitli besinler figürlerinden ilham alan Fairycore tarzını yaktığınız tütsülerden aldığınız aromalarla yaşam stilinizde de hissedebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamın havasını değiştirerek adeta bir peri kızı gibi hissetmeniz mümkün!

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR