29,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
35,88 TL KDV Dahil
41,88 TL KDV Dahil
29,90 TL KDV Dahil
41,88 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
89,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,00 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
89,90 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
89,90 TL KDV Dahil
47,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
35,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
47,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
Sold out
35,88 TL KDV Dahil
53,88 TL KDV Dahil
Sold out
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
Sold out
35,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
Sold out
35,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
Sold out
35,88 TL KDV Dahil
53,88 TL KDV Dahil
Sold out
35,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
Sold out
35,88 TL KDV Dahil
53,88 TL KDV Dahil
1 2 >

Tırnak Nedir?

Keratin adı verilen yarı saydam bir proteinden meydana gelen tırnaklar farklı şekiller sahip olabilirler. Parmaklarınızdaki kemiğin yapısı tırnaklarınızın şeklini belirler. Tırnağın kesilen kısmındaki hücreler ölü olduğu için tırnaklarınızı kestiğinizde canınız yanmaz.

Tırnaklarımız, parmaklarımızın ucundaki yumuşak dokulu bölgelerin üzerinde bir koruma kalkanı oluşturarak etlerin zarar görmesini engeller.

Elinizdeki tırnaklar günlük hayatta bazı koparma, kesme ve kazıma işlerini daha kolay gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Ayak tırnakları ise sert tabakası ile birlikte parmaklarınızın ucundaki damar, kas dokuları ve sinirleri koruma görevi görür.

Tarihin çeşitli dönemlerinden beri tırnaklar kişinin bir rahatsızlığı olup olmadığını tespit etmede kullanılmıştır. Eğer bir sağlık probleminiz varsa ya da yakında oluşabilecek bir hastalık durumunun belirlenmesinde tırnaklardaki belirtilerin yardımcı olduğu düşünülmüştür.

Tırnakların uzama süresi kişinin genetik yapısına, yaşına ve tırnaklarına ne sıklıkta bakım yaptığına göre değişir.

Nail Art Nedir?

Nail art, tırnakları süsleme ve farklı tasarımlarla kişisel zevklere göre tırnakların dizayn edilmesine verilen isimdir. Özellikle son yıllarda kişisel tarzın bir tamamlayıcısı olarak görülmüş ve hem profesyonel ekipler tarafından hem de kendi kendinize uygulayabileceğiniz şekilde günlük hayatın rutinleri arasında girmiştir.

El ve ayak tırnaklarına nail art yapılabilir. Nail art yaparken oje, tırnak stickerı, taşlar, tırnak tozları, cila ve çeşitli tırnak süsleri gibi malzemeler kullanılır. Tercihe göre kalıcı ya da geçici olarak uygulanabilirler. Tırnak bakımı ile birleştirdiğinizde tırnakların daha bakımlı ve ilgi çekici bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

Nail artta tırnaklara verilen şekiller farklılık gösterebilir. Badem, uzun ve sivri olarak şekillendirebileceğiniz tırnaklara farklı nail art tasarımları uygulayabilirsiniz. Daha uzun süre kalıcı bir görünüm istiyorsanız protez ya da takma tırnak kullanabilirsiniz.

Nail art tırnaklarınızın daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlar. Tırnaklarınıza şık bir görünüm kazandırarak hem günlük hayatınızda hem de özel günlerde daha bakımlı ve temiz bir tırnak görüntüsü elde edebilirsiniz.

Nail Art Nasıl Yapılır?

Nail art işlemi şekil verilmiş ve hazırlanmış tırnakların üzerine uygulanır. Nail artta ilk aşama tırnaklara istediğiniz şekli vermektir. Dikkat etmeniz gereken hususlardan biri seçtiğiniz tasarımın kendi el şeklinize ve tırnak boyutunuza uygun olup olmadığıdır. Bunun yanı sıra kendi tırnağınıza işlem uygulamak istemezseniz daha uzun süre kalıcı olan takma ya da protez tırnaklarından faydalanabilirsiniz.

Yaygın olarak tercih edilen nail art desenleri arasında çizgili, ekose, renkli ve puantiyeli gibi birçok çeşit bulunur. Özellikle son yıllarda nail art sektörü oldukça hızlı bir ivme kazanmış ve tırnak tasarımları her geçen gün kendini geliştirmiştir.

Tırnaklara harfler, resimler ya da kişisel zevkleri yansıtan figürler eklenerek kişiye özel tasarımlı tırnaklar oluşturulması da yaygın kullanım çeşitleri arasındadır.

Tırnaklara nail art uygulanabilmesi için tırnaklarınızın uzun boyutlarda olması şart değildir. Kısa tırnaklar için de estetik tasarımlar oluşturmak mümkün.

Dilerseniz tırnaklarınıza düğün, yılbaşı ya da konseptli partiler için özel tasarımlı desenler yaptırmayı da tercih edebilirsiniz.

Nail Art Yapımında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İlk adım olarak tırnakların hijyenik olmasına dikkat etmek gerekir. Tırnakların gerekli bakımlarını sağlamadan yaptığınız nail art hoş bir görüntü elde etmenize engel olabilir. Tırnaklarınız kadar kullandığınız ürünlerin temizliğine de dikkat etmeniz gerekir.

Güçlü tırnaklar ve uzun süre kullanım için tırnaklarınıza besleyici ve onarıcı özelliklerde bakım uygulaması yapmanız gerekir.

El ve tırnak şeklinize uygun desen ve tırnak modeli seçmeniz daha güzel bir görüntü için etkili olabilir.

Takma Tırnak Nedir?

Kendi tırnağının görüntüsünden hoşnut olmayan ya da boyutları yeterli gelmeyen kişilerin tercih ettiği takma tırnaklar kombinlerinizle birleştiği zaman hoş bir görüntü yakalamanıza yardımcı olabilirler. Birbirinden farklı tasarımda takma tırnakları tercih ederek her kombininize ayrı tırnak kullanımı geçekleştirebilirsiniz.

Eğer kendi tırnaklarınız bakımlarını gerçekleştirmenize rağmen sürekli kırılıyorsa ve kötü bir görüntüye sahipse takma tırnaklar ile ellerinizi güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Özellikle özel gün ve davetlerde kötü bir tırnak görüntüsü yerine takma tırnaklar ile estetik bir el görüntüsüne sahip olabilirsiniz.

Takma tırnakları, uzun tırnak sevenler ve kendi tırnaklarının uzamasını beklemek yerine takma tırnakların pratikliklerinden faydalanmak isteyen kişiler tercih etmektedir.

Takma tırnak seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri kullanacağınız kıyafetlere uyumlu olmasıdır. Uyumsuz renk kombinleri karışık bir görüntü izlenimi vererek şık görünmenize engel olabilir. İkinci olarak tırnakları kullanacağınız ortamlara uygun olarak seçmeniz gerekir. Günlük kullanımda çok abartılı ve uzun takma tırnaklar kullanmanız tavsiye edilmez.

Seçeceğiniz tırnakların boyutu da ellerinizin güzel ve doğal bir görünümde olabilmesi için önemli bir detaydır. Tırnağınızın yapısı geniş ya da inceyse bunu göz önünde bulundurarak takma tırnak seçimi yapmanız gerekir. Takma tırnaklar kendi tırnağınızın şekline göre büyük ve uzun geliyorsa tırnak makası ve bir törpü yardımıyla tırnakları uygun boyutlara getirebilirsiniz.

Takma tırnaklar genellikle çeşit çeşit ve farklı boyutlarda üretilirler. Kendi tırnağınıza uydurmak için takma tırnakları kesip boyutlandırmanız gerekebilir.

Takma tırnakları kullanmak için tırnaklarınızı öncelikle bir aseton yardımı ile temizleyebilirsiniz. Tırnaklarınızı uygulama yapmadan önce hazır bir hale getirmeniz takma tırnakların daha uzun süre kullanılmasına yardımcı olur. Kendi tırnaklarınızı eğer uzunsa kısaltıp törpüleyebilirsiniz. Tırnak etlerinizin yumuşaması için sıcak suda bir süre bekletebilirsiniz. Yumuşayan etleri tırnak eti itici sayesinde geriye itin. Manikürlü bir ele takma tırnak uygulamak daha temiz bir görüntü elde etmenize yardımcı olur.

Temizlediğiniz ve kuruladığınız tırnaklarınıza bir tırnak yapıştırıcısı sürün. Yapıştırıcı kimyasal madde içerdiği için ürünü etinize değdirmemeniz tavsiye edilir. Takma tırnakları bu yapıştırıcının üzerine 1-2 dakika kadar bastırın. Takma tırnak kendi tırnağınıza yapışmış olacaktır.

Takma tırnaklar kendiliğinden renkli ve desenli olabilecekleri gibi şeffaf takma tırnaklar da kullanılabilir. Şeffaf tırnakları çeşitli ojelerle renklendirebilir, üzerine nail art uygulaması yapabilirsiniz.

Takma tırnakların kullanım süresi genellikle 7 ile 10 gün arasındadır.

Takma tırnak kullandıktan sonra tırnaklarınız uzun süre havasız kaldığı için en az üç gün hiçbir işlem yapmadan tırnaklarınızı havalandırmanız tavsiye edilir.

Takma Tırnak Takarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Takma tırnakları uygularken tırnak diplerinize çok yakın takmak dipten beslenen tırnaklarınıza zarar verebilir.

Tırnak sağlığınız için üst üste takma tırnak uygulaması yapmanız tavsiye edilmez.

Kendi tırnak boyutunuzdan çok büyük ya da küçük takma tırnak seçerseniz kötü bir görüntüye sebebiyet verebilirsiniz.

Takma tırnak kullanırken çok ağır ve sert işler yapmaktan uzak durursanız tırnaklarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Takma tırnakları çıkartmak için çeşitli yöntemler bulunur. İçine biraz sıcak su ve aseton koyduğunuz bir kabın içerisinde tırnaklarınızı 10 dakika kadar bekletin. Aseton, takma tırnak yapıştırıcısının çözünmesine yardımcı olur. Bu sayede tırnaklarınız kolaylıkla tırnağınızdan sökülebilir.

Takma tırnakları tırnağınızdan çıkarttıktan sonra çeşitli bakım yağları ya da kremler ile tırnağınıza bir bakım yapmanızı tavsiye ederiz.

Tırnaklarınız Carpe ile Daha Renkli, Daha Dikkat Çekici!

Tırnaklar, günlük hayatımızda çok sık kullandığımız için vücudumuzun en çok göz önünde olan bölümlerindendir. Bakımlı ve kusursuz görünmeleri her zaman daha fazla dikkat çekmenizi sağlayabilir. Kendi tarzınızı yansıtmanız ve yaptığınız kombinlerin bir tamamlayıcısı olmaları açısından tırnaklar her zaman günlük bakım rutinlerimizin önemli bir parçası haline gelmişlerdir. Dikkat çeken kendinize özgü tasarımlar yaratmak ve her zaman kusursuz görünmek için Carpe’nin birbirinden farklı renk ve modelde tırnak aksesuarlarını inceleyip satın alabilirsiniz. Tarzınızı yansıtacak onlarca farklı model ve desende tırnak süsleri Carpe’nin Tırnak Aksesuarları kategorisinde sizleri bekliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR