11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
8,28 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
431,88 TL KDV Dahil
491,88 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,88 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
239,88 TL KDV Dahil
299,88 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
431,88 TL KDV Dahil
491,88 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,88 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
239,88 TL KDV Dahil
299,88 TL KDV Dahil
13,20 TL KDV Dahil
47,88 TL KDV Dahil
29,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
13,20 TL KDV Dahil
23,99 TL KDV Dahil
17,88 TL KDV Dahil
23,88 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
13,20 TL KDV Dahil
29,88 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,88 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
11,39 TL KDV Dahil
17,99 TL KDV Dahil
1 2 3 ... 13 >

 

Anime Hayranları İçin Benzersiz Kıyafetler Carpe’de!

Animeler Japon çizim teknikleri kullanılarak elde edilir. Her yaştan bireye hitap eden animeler uzun yıllardır popülerliğini korumaktadır. Popülerliğinin artmasıyla birlikte anime tarzı günlük yaşantımızda da yerini almıştır. Kıyafetten aksesuara her türlü eşyada anime detaylarına rastlamak mümkün.

Anime karakterlerinin sıra dışı ve çarpıcı tarzları gerçek dünyadaki moda akımlarını etkilemiş, birçok insana tarz oluşturma konusunda ilham vermiştir.

Son dönemde anime cosplay kıyafetleri oldukça moda olmuştur. Kendine has bir tarz sunan anime kıyafetleri her yaştan insana hitap edebilir.

Bu tarzda genellikle büyük desenler, canlı renkler ve dikkat çeken aksesuarlar ön plana çıkar.

Manga adı verilen çizgi romanlardan oluşturulan anime dizileri günümüz dünyasında yerini almış bulunmakta. Sevdiğiniz anime karakterlerini günlük yaşamda kullandığınız her türlü eşyaya taşıyabilirsiniz.

Anime karakterleri hem erkek hem de kadınlara hitap eder. Sevdiğiniz karakterlerin bulunduğu anime figürlü ürünleri Carpe’den temin edebilirsiniz.

Üzerinize giyeceğiniz anime baskılı tişörtler, anime karakterlerinin kolyeleri ve çeşitli aksesuarları ile Uzak Doğu Japon esintilerini günlük hayatınızda hissedebilirsiniz.

Anime Tarzı Nasıl Oluşturulur?

Animeler, Japon çizgi filmleridir. Farklı birçok konuyu işlerler. Anime tarzı kıyafetler giymek isteyen kişiler için alternatif birçok ürün vardır. Anime tarzına talep sürekli olarak artış gösterir. Yazın baskılı tişörtlerle, kışın sweatshirtlerle anime tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Tişörtler altına uzun kollu badi giyilerek soğuk havalarda tercih edilebilirler. Baskılı oversize tişörtler unisex olarak kullanılabilir. Altına jean pantolon ya da eşofman giyilebilir. Genellikle spor giyinmeyi seven kişiler bu giyim tarzını tercih eder.

Anime tarzı, parlak kıyafetlerden, orijinal çizimlerden ve kat kat kıyafetlerden oluşur. Günlük sweatshirt ve tişörtlerde anime baskıları kullanılabilir. Kısa etekler ve elbiseler de anime tarzının vazgeçilmez parçalarındandır. Baskılı tişörtler kargo pantolonlar ile kombinlenebilir.

Anime tarzınızı tamamlamak için ayakkabı seçimleriniz de önemlidir. Ayakkabılar kıyafete bir kişilik katmanıza yardımcı olur.

Anime giyimde sıklıkla canlı ve kontrast renkler kullanılır. Parlak yeşil, turuncu, mavi renkler ön plana çıkar. Çiçek desenleri, soyut desenler, yıldızlar en çok tercih edilen anime baskılarıdır.

En Sevilen Anime Karakterleri

Light Yagami: En ünlü animelerden biri olan Death Note karakteridir. Deftere ismini yazdığı insanları öldürme gücü olduğunu fark eden bir lise öğrencisinin hayatını konu edinir.

Edward Elric: Fullmetal Alchemist’de yer alır. İki kardeş, hayatını kaybeden annelerini geri getirmeye çalışır fakat başarısız olurlar. Bu girişimler sırasında bedenler birçok hasar alır.

Kakashi Hatake: En popüler animelerden biri olan Naruto’da yer alan bir karakterdir. Jounin Ninjalarından biri olan Hatake beyaz saçları ve yüzündeki maske ile bilinir.

Eren Yeager: Attack of Titan dizisinin başrolüdür. Titanlardan intikam almaya karar verem Yeager’in iki arkadaşı ile beraber 104. Eğitim Ordusu’na katılmasını konu edinir.

Roronao Zoro: One Piece animesinde yer alır. Yetenekli bir kılıç ustası olan Zoro’nun da dünya çapında bir hayran kitlesi vardır.

Monkey D. Luffy: One Piece animesinde yer alan Luffy gizemli hazineyi bulmak için arkadaşlarıyla bir maceraya atılır.

Goku: Dragon Ball animesinin en sevilen karakterlerindendir. 7 ejder topuna sahip olan herkesin dileklerinin gerçekleşeceğine inanılan dizide Goku arkadaşıyla birlikte topları bulmaya çalışır.

Naruto Uzamaki: En büyük hayran kitlesine sahip karakterlerden biridir. Naruto köyün en güçlü ninjası olmaya çalışır. Bu yolda geçirdiği maceralara tanıklık ederiz.

Levi Ackerman: Attack on Titan animesinde yer alır. Ackerman, Survey Corps Special Operations Squad'da görev yapan bir askerdir.

Mikasa Ackerman: Attack on Titan’ın sevilen bir karakteridir. Ailesini kaybettikten sonra 104. Eğitim Ordusu’na katılır.

Killua Zoldyck: Hunter x Hunter animesinde yer alan bir karakterdir.

Lelouch Lamperouge: Code Geass animesinin başrol karakteridir. Çok sayıda kişi tarafından sevilerek takip edilir.

Gintoki Sakata: Oldukça yetenekli bir samuray olan Sakata Gintama animesinde yer alır.

Usagi Tsukino: Sailor Moon isimli animede yer alır. Güçlü bir savaşçıdır. 

Kurisu Makise: Steins;Gate animesinde yer alır. Bilim insanı olan bir karakterdir.

Giysilerdeki Anime Stilleri

Ganguro: Anime çizgi filmlerindeki siyah çizgilere verilen isimdir. Bu tarz giyinmeyi tercih eden kişiler genellikle vücutlarına koyu tonlarda makyaj yaparlar. Çoğu zaman aynı renk tonlarında kıyafetleri kullanırlar. Genellikle en sevilen anime karakterlerinin baskılarının olduğu tişörtler giymeyi tercih ederler.

Kostüm: En sevilen karakterlerin kıyafetleri ile tamamen aynı görünüme sahip olmak amacıyla kopyasının gerçekleştirilmesidir. Çizgi filmdeki ile tamamen aynı kıyafetler, ayakkabılar ve aksesuarlar tercih edilir. Bu stili uygulayan insanlar saçlarını da sevdikleri karakter ile birebir aynı şekilde tasarlıyor. Günlük hayatlarında da bu karakterlerin davranışlarını sergiliyorlar. Kısacası sevdikleri anime karakterini hem dış görünüm hem de kişilik olarak tamamen hayatlarına kopyalıyorlar.

Lolita: Parlak ve pastel tonlardaki elbiseler tercih ederek bir tarz yaratan kızlara verilen isimdir. Bu tarzı oluşturmak için fırfır detayları, tül, mini etekler, çoraplar, fiyonk ve kurdeleli saç tokaları kullanılır. Küçük çantalar ve eldivenler de bu tarzın önemli parçalarındandır. Siyah, pembe, beyaz ve açık renkler tercih edilir.

Manga ve Anime

Manga, Japon çizgi filmlerine verilen isimdir. Japonya’da mangalar yazılı basının çeyreğini oluşturmakta ve oldukça popüler bir kültür olarak karşımıza çıkmaktadır. Kelime anlamı olarak başıboş çizgiler anlamına gelmektedir. Tarihte ilk manga 850 sayfalık bir dergi şeklinde yayınlanmıştır. Birçok çizgi roman bir araya gelerek oluşturulan bu dergi çizgi romanların serilerinden oluşur.

Mangalar ilk olarak 1930’lu yıllarda çocuk dergilerine eklenmiştir. Çok geçmeden bu dergilerin sevildiği görülmüş ve sevilen hikayeler toplanıp tankobon olarak bilinen kitaplara dönüştürülmeye başlanmıştır. Bu dönemde tema ağırlıklı olarak askeri kahramanlıklar olmuştur. Özellikle İkinci Dünya Savaşı ile birlikte mangalar düşmana karşı bir propaganda aracına dönüştü. Savaşta Japonya’nın yenilmesi ve Hiroşima ile Nagasaki’ye nükleer bomba saldırısı yapılmasından sonra mangalarda işlenen konular da değişmiştir.

Renkli baskılar da olduğu gibi mangalar çoğunlukla siyah-beyaz renklerden oluşur.

Animeler, kelime anlamı olarak İngilizce’ deki animasyon sözcüğünün Japonca karşılığıdır. Bu kelime ilk defa 1948 yılında Manga Eigaron kitabında film eleştirmeni Taiheilmamura tarafından kullanılmıştır.

1960’lardan sonra Japonya’da ekonominin gelişmesiyle birlikte artan refah seviyesine bağlı olarak manga konularının çeşitliliği de artış göstermiştir. Bu talebe anime stüdyolarının sayısının artışı eşlik etmiştir. Bu süreç sonucunda manga animasyonları, TV gösterimleri ve oyuncak gibi sektörlerde anime figürleri gelişme göstermiştir.

1990’larda Japonya büyük bir ekonomik kriz yaşamış olmasına rağmen manga ve anime çeşitliliği sürekli artmış ve pazarını genişletmeyi başarmıştır.

2000 yılında popülerliğinin artışı sonucunda manga ve animeler “Japonya geleneksel kültürünün bir parçası” olarak tanımlanmaya başladı.

Tarih boyunca dünyada en çok satan Manga 1997’de yazılan One Piece’dir. Dünya çapında 480 milyondan fazla satılmıştır.

Günümüzde animelerin popülerliği giderek artmakta olsa da manga ve animeler düzenli olarak birbirlerini besleyerek gelişiyor. Popülerleşmiş tüm mangaların anime versiyonları bulunur. Animeler de bu mangaların dünya çapında tanınmasını sağlar. Manga ve animeler; Japon mitleri, inançları, siyaset, cinsiyet, aile, ekonomi ve cinsellik gibi birçok konuyu kapsar.

Popüler Bazı Manga Türleri

Seinen: Erkekler için hazırlanan manga türüdür.

Josei: Kadınlar için hazırlanan manga türüdür.

Kodomo: Çocuklar için hazırlanan manga türüdür.

Gekiga: Yetişkinler için hazırlanan türdür.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR