199,90 TL KDV Dahil
227,88 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
227,88 TL KDV Dahil
59,90 TL KDV Dahil
69,90 TL KDV Dahil
59,90 TL KDV Dahil
99,90 TL KDV Dahil
279,90 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
350,00 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
227,88 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
229,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
239,88 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
275,88 TL KDV Dahil
299,88 TL KDV Dahil
249,90 TL KDV Dahil
350,00 TL KDV Dahil
199,90 TL KDV Dahil
227,88 TL KDV Dahil
129,90 TL KDV Dahil
155,88 TL KDV Dahil
129,90 TL KDV Dahil
155,88 TL KDV Dahil
154,90 TL KDV Dahil
179,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
159,90 TL KDV Dahil
189,90 TL KDV Dahil
154,90 TL KDV Dahil
179,90 TL KDV Dahil
129,90 TL KDV Dahil
155,88 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
69,90 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
59,90 TL KDV Dahil
55,90 TL KDV Dahil
69,90 TL KDV Dahil
59,90 TL KDV Dahil
79,90 TL KDV Dahil
137,88 TL KDV Dahil
179,88 TL KDV Dahil
133,20 TL KDV Dahil
239,88 TL KDV Dahil
1 2 3 ... 11 >

Coquette Tarzı Sevilen Ürünler Carpe’de!

Coquette giyim, vintage esintileri ve günümüz trendlerini birleştiren bir giyim tarzıdır. Coquette giyimde 18 ve 19. Yy giyim tarzlarının etkisi vardır. O dönemlerdeki süslü ve şık giyim tarzlarını benimseyen Coquette giyim günümüzde sosyal medya sayesinde popülerlik kazanmıştır.

Bu giyim tarzında kurdeleler, fiyonklar, danteller ve örgü detaylar ön plana çıkar. Coquette tarzını genellikle dikkat çekmek, seksi ve cazibeli bir görünüm yakalamak isteyen kişiler tercih eder. Genellikle zarif kumaşlar ve pastel renk tonları kullanılır. Özellikle pembe renk ön plana çıkar. Bu giyim tarzının tamamlayıcısı ise feminen makyajlardır.

Estetik, kadınsı ve zarif her detay Coquette giyim tarzının vazgeçilmez parçalarıdır. “Coquette” kelimesi Fransızca’da “çapkın ve çekici kadın” anlamına gelmektedir. En çok tercih edilen kıyafetleri bebe yaka bluzlar, dantelli elbiseler, fiyonklu gömlekler ve dantel detaylı çoraplardır. Ayrıca pileli etekler, blazer ceketler, topuklu ayakkabılar ve fırfırlı çorapları kombinleyerek şık bir Coquette görüntüsü elde edebilirsiniz.

Büyük fiyonk detaylı elbiseler, bluzlar ya da gömlekler tercih edip inci küpe ve kolyeler ile tamamladığınız bir kombin zarif bir Coquette tarzı yansıtmanızı sağlayabilir.

Carpe’nin en trend parçalarla seçip sizler için hazırladığı Coquette koleksiyonunu inceleyerek kendinize en uygun parçaları seçip zarif ve cazibeli bir görünüm yaratabilirsiniz.

Coquette Stilinin Ortaya Çıkışı

Coquette tarzı ortaya çıktığı ilk dönemlerden itibaren her zaman kadınların yoğun ilgisini çekmiştir. Günümüzde de moda dünyasında giderek popülerleşen bir kavramdır. Sadece moda da değil güzellik ve makyaj dünyasında da kendine yer edinmiş bir tarzdır. Genellikle giyim tarzı, hareketleri ve konuşmasıyla dikkat çeken kadınları tanımlamak için kullanılan bu kavram zamanla bir moda stili halini almıştır. Kelime olarak 18. Yy da Fransa’da ortaya çıkmıştır. Coquettelik zamanla bir moda tarzından daha çok kadınlar arasında bir yaşam tarzı haline gelmiştir. Bu tarzı benimseyen kişiler genelde sosyal etkinliklerde aktif bir rol üstlenirlerdi. Dans etmek, edebiyat, şarkı söylemek gibi sanatsal çeşitli faaliyetlerde bulunurlardı. Kadınlar bu tarz bir yaşam benimseyerek güçlü ve bağımsız olarak sosyal yaşamda var olduklarını kanıtlamak istemişlerdir. Sosyallikleri, konuşma tarzları ve özgüvenleri ile bulundukları her ortamda ilgi çeken kimseler olmayı hedeflemişlerdir. Genellikle konuşkan, aktif ve eğlenceli yapıda kadınların tercih ettiği bir stil olmuştur.

Bu giyim tarzı çeşitli ünlüler tarafından da benimsenmiştir. Coquette tarzının en büyük temsilcilerinden biri Fransız Kraliçesi Marie Antoinette olarak bilinir. Onun kullandığı şapkalar, elbiseler ve tercih ettiği aksesuarlar günümüzde hala bu moda akımının örnek aldığı bir tarz olmuştur.

Coquette Tarzında Hangi Kıyafetler Tercih Edilir?

Coquette giyim tarzı zarif, romantik ve cazibeli bir görünüm yakalamayı amaçlar. Genellikle fırfır, kurdele, fiyonk, parıltılı ve dantel detaylı ürünler tercih edilir. Pembe ve pastel tonlu ürünleri kalp detaylı, inci, küçük boyutlu aksesuarlar ile tamamlayan bir giyim tarzıdır. Özellikle çiçek detaylı elbiseler bu tarza sahip olmak isteyen kişilerin kurtarıcı parçalarındandır. Elbiselerde belirgin bel detaylı korseler bu tarz için her dönemde oldukça trend olmuştur. Retro güneş gözlükleri ve platform topuklu ayakkabılar bu tarz giyimi benimseyenlerin sıklıkla tercih ettiği parçalardandır.

Pembe renkli ürünlerin yaygın kullanımı sebebiyle Coquette tarzının Barbiecore tarzından esinlendiği düşünülür. Pembe renk feminenlik ve güçlü kadın imajı yansıttığı için Coquette tarzında da oldukça sık tercih edilir. İki tarzın birbiri ile etkileşim içinde olduğu ve çoğu zaman aynı tarz parçalarla kombinler yapıldığına rastlanabilir.

Coquette tarzı geçmişte sadece bir dönemden değil birçok dönemden etkilenmiştir. Moda tarihinin ikonları haline gelmiş birçok parçasını günümüz gençliğinin trendleri ile harmanlayan Coquette stili Z kuşağı jenerasyonu tarafından oldukça büyük bir ilgi görmüş ve zamanla sosyal medyada trend haline gelmiştir.

Coquette Makyaj Tarzları

Tıpkı giyim tarzında olduğu gibi makyaj stillerinde de feminen, dikkat çekici ve parıltılı detaylar ön plana çıkar.

Pürüzsüz ve ışıltılı bir ten görüntüsü elde etmek bu makyajın püf noktalarındandır. Daha sevimli bir görüntü için kesinlikle kırmızı, şeftali ve pembe tonlu bir allık ile yanaklarınızı renklendirebilirsiniz. Doğal bir allık görünümü makyajınıza ayrıca feminen bir imaj katmanızı da sağlar. Coquette makyaj tarzında gözlerde ön plana çıkan detaylar kirpiklerdir. Uzun ve tek tek ayrılmış görüntüye sahip kirpikler gözlerinize canlı bir ifade katmanıza yardımcı olur. Yoğun renkler yerine doğal tonlarda bir farı hafifçe göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. Dilerseniz parıltılı farlar da tercih edebilirsiniz. Dudaklarda da mat tonlu görüntü yerine genellikle lip glosslar ile daha canlı ve parlak bir görüntü elde edilmek istenir. Yine yoğun bakışlar elde etmek için eyeliner tercih edilirken dudaklara kırmızı ruj ile dolgunluk verilebilir.

Coquette Stilinin İlham Aldığı Romantik Dönemin Tarihi

Coquette stili geçmişte romantik dönemin izlerini taşır. Orta Çağlarda yükselen gotik stilinin etkisini azaltmasının hemen ardından kadınların tekrar feminen bir görüntüye sahip olmak istemesiyle romantik tarzda giyim tekrar moda olmuştur. Gövdeyi V şeklinde gösterecek bel korseleri kullanmak günlük hayatta giyim kuşamın vazgeçilmez parçaları haline gelmiştir. Bu giyim tarzında daha geniş kollu parçalar tercih edilirdi. Bu dönemlerde gignot adı verilen büyük balon kollar üretilmeye başlanmıştır. Kabarık görüntülü detaylara sahip kıyafetler kullanılmıştır. Fırfırlı elbiselerin kolları vatkayla desteklenmiştir.

Viktoryen Dönemde ise bu döneme ek olarak kadınlar daha abartılı bir görünüme sahip olmayı amaçladı. Sıkı korselere ek olarak sıklıkla kabarık tarlatanlı elbiseler tercih edildi. Bel kavisini ortaya çıkaran parçalar günlük hayatta kadınların en sık kullandığı kıyafetler haline geldi. Açık renk tonlarında elbiselere, takılıp çıkarılabilen bebe yaka ve manşetler eklendi. 1840’lardan sonra eteklerin ekstra kabarık olması istendi ve volanlar eklendi. Kum saati görünümünü yakalamak bu dönemde moda oldu. Saçlarını genelde topuz yapan kadınlar kulaklarının üzerinden iki yana sarkıttıkları saçlarını bukle şeklini vererek kullanmışlardır. Çoğu zaman saçlarına yapay çiçekler ya da işlemeleri bulunan aksesuarlar tercih etmişlerdi.

Coquette Giyim Tarzı ile Tercih Edebileceğiniz Ayakkabılar

İlkbahar, sonbahar ve özellikle yaz mevsiminde her kombin ile rahatlıkla kullanabileceğiniz Japon giyim tarzına ait lolita ayakkabılar Coquette tarzınızı yansıtmak için tercih edebileceğiniz parçalar arasında. Giyip çıkarırken kullanım kolaylığının yanı sıra bu tarz ayakkabıların konforlu bir yapısı bulunmaktadır. Her yaştan kullanıcı bu ayakkabı modelini tercih edebilmektedir.

Lolita giyim tarzı Japonya’da trend olan ve genellikle genç yaştan kadınların tercih ettiği bir stil. Bu stilde genelde kısa etekleri bol aksesuarlar, uzun diz altı çoraplar ve lolita ayakkabılar ile kombinlerler. Bu ayakkabılar genellikle kalın tabanlı, topuklu ya da topuksuz şekilde üretilirler. Rugan ya da mat görüntüye sahip olabilirler.

Oxford stili ayakkabılar ile de Coquette tarzı kombinlerinizi tamamlayabilirsiniz. Bu tarz ayakkabılar rahat kullanımı açısından günlük hayatta kullanıcılar tarafından oldukça sık tercih edilmektedir. Estetik tasarımlara sahip bu ayakkabılar uygun fiyatları sayesinde de geniş kitlelere hitap eder. Fiyat ve özellikleri açısından beklentilerinizi karşılayacak birçok ayakkabı modeline Carpe’nin Coquette koleksiyonundan ulaşabilirsiniz.

Hem günlük giyimde hem de özel davetlerinizde tercih ettiğiniz parçalarla kombinleyebileceğiniz bu ayakkabıların Carpe’de birbirinden farklı renk ve tasarımda modelleri bulunmakta.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR