29,90 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
39,90 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
29,90 TL KDV Dahil
41,88 TL KDV Dahil
35,88 TL KDV Dahil
41,88 TL KDV Dahil
47,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
143,88 TL KDV Dahil
179,88 TL KDV Dahil
35,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
35,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
121,20 TL KDV Dahil
179,88 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
35,88 TL KDV Dahil
53,88 TL KDV Dahil
29,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
47,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
89,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,90 TL KDV Dahil
259,90 TL KDV Dahil
359,00 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
89,90 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
89,90 TL KDV Dahil
Sold out
29,88 TL KDV Dahil
59,88 TL KDV Dahil
Sold out
29,90 TL KDV Dahil
49,90 TL KDV Dahil
Sold out
34,90 TL KDV Dahil
44,90 TL KDV Dahil
Sold out
29,88 TL KDV Dahil
41,88 TL KDV Dahil
Sold out
149,90 TL KDV Dahil
179,90 TL KDV Dahil
1 2 3 4 >

Güzelliğinizi Yansıtacağınız Ürünler Carpe’de!

Kozmetik; cilt temizliği, makyaj, tırnak, saç ve tırnak gibi alanları kapsayan çok kapsamlı bir sektördür. Geçmişten günümüze gelişerek birçok farklı ürünle hayatımıza entegre olmuştur. Günümüzde artık kozmetik tek başına bambaşka bir sektör olurken kozmetik ürünlerini kullanmak günlük rutinlerimizden biri haline gelmiştir. Güzellik kavramının hızla değişmesiyle kozmetik sektöründe de çeşitlilik artmış ve herkese her şekilde hitap edecek ürünlerin bulunması artık çok kolay hale gelmiştir.

Kozmetik sektörü son dönemlerde oldukça popüler bir sektör haline gelmiştir. Bakımlı ve güzel görünmek artık trend haline gelirken çoğunlukla kadınların ilgi odağı olmuştur. Güzelleşmeye yönelik gittikçe geliştirilen ürünler zengin ürün çeşitliliği ile birçok alıcıyı kendine çekmeyi başarmıştır.

Kozmetik sektörünün tarihi Mısırlılara ve Yunanlara kadar dayanır. İlk olarak krem, parfüm gibi ürünlerin kullanılmasıyla başlayan bu güzellik sektörü günümüze kadar gelirken kendini geliştirmiş ve her yaştan kullanıcıdan büyük ilgi görmüştür. Aynı zamanda bu sektör üreticisinden kullanıcısına birçok kişiye iş imkanı sağlamıştır.

Güzel görünme arzusu tarihin her döneminde önemli bir yer edinmiş ve kozmetiğin hayatımızdaki yerini korumasını sağlamıştır.

Dermatolojik açıdan kozmetik ürünlerinin insan sağlığına uygunluğu önemlidir. Kendinize en uygun kozmetik ürünlerini tespit ederken bir dermatologtan yardım almanız tavsiye edilir.

Kadınlar İçin Kozmetik!

Bu sektör kadınların güzellik kavramına verdiği önemi baz alarak kendini geliştirmiş, ürün çeşitliliğinin artışı da yine kadınların ilgi duyduğu konular üzerinden artış göstermiştir. Kadınların çekici görünme isteği ile kozmetik sektörü daha da çok önem kazanırken sosyal medyada da oldukça yoğun ilgi görmüştür. Sosyal medya günlük hayatımıza giren birçok makyaj akımının ortaya çıkmasını sağlamıştır. Kozmetik ürünlerini satın alırken çeşitli sosyal medya fenomenlerinin önerileri referans oluşturma açısından özellikle gençler tarafından yoğun bir ilgi görmektedir. Çoğu kullanıcı artık güvenip takip ettiği sosyal medya fenomenlerinin önerilerine göre ihtiyaçları doğrultusunda ürün seçimleri gerçekleştirmektedir.

Güzellik algısının kadın erkek fark etmeden herkes için aynı öneme sahip olduğu düşünülse de kozmetik sektörünün ürün geliştirme kısmında kadına yönelik ihtiyaçları daha fazla hedef seçtiğini gözlemleyebiliriz.

Doğru Kozmetik Ürününü Nasıl Seçebiliriz?

Kozmetik sektöründe ürün seçerken en dikkat edilmesi gereken şeylerden ilki ürünlerin doğru ve sağlık açısından uygun olmasıdır. Bir ürün içeriği kontrol edilerek ve sağlığa zararlı herhangi bir yan etkisinin olup olmadığına bakılarak kullanıldığında cildinize zarar vermeden, istediğiniz görünüme sahip olmanıza yardımcı olabilir. Her insanın cilt tipinin farklı olması sebebiyle her cilt tipine yönelik farklı birçok ürün geliştirilmiştir. Burada önemli olan kendi cilt tipinizi tanıyarak en uygun ürünleri tespit edebilmenizdir. Ürün içeriğinin kontrol edilmesi dışında dermatolog önerileri de sizin için faydalı olacaktır. Uzmanların görüşü doğru ürün kullanımında sizlerin etkili bir yol bulmasında yardımcı olabilir

Bazı Kozmetik Ürünleri ve Kullanım Şekilleri:

Kozmetik ürünlerinin yelpaze genişliği oldukça fazladır. Makyaj malzemeleri, saç bakımı, cilt, bakımı, tırnak bakımı, cilt bakımı, vücut bakımı, parfüm ve makyaj fırçaları gibi birçok ürün bu sektörün kullanım alanı içerisindedir.

Makyaj malzemeleri: Fondöten, maskara, allık, ruj, far ve eyeliner temel makyaj malzemelerindendir. Kendinize en uygun makyaj malzemelerini tespit ederek kullanmak sizi daha sağlıklı ve güzel gösterebilir.

Makyaj malzemelerinden bazılarını örneklendirecek olursak:

Rahatsız olduğunuz renk eşitsizlikleri ya da sivilce ve akneli bir cilt görünümünüz varsa bir katman halinde yüzünüze fondöten uygulayarak kusurlarınızı kapatabilirsiniz.

Maskaralar sayesinde kirpiklerinize hacim vererek daha yoğun ve renkli bir kirpik görüntüsü ile dikkat çeken bakışlar elde edebilirsiniz.

Allık ile yanaklarınıza renk vererek daha sağlıklı ve canlı bir yüz görünümüne sahip olabilirsiniz.

Ruj en çok kullanılan kozmetik ürünü olmasının yanı sıra dudağınıza renk vererek yüzünüzü daha canlı bir görünüme kavuşturabilir.

Farı ise göz kapağınıza kullanarak makyajınızı tamamlarken bir eyeliner ile gözlerinizi daha çekik gösterebilirsiniz.

Saç bakımı: Şampuan, saç kremleri ve saç yağları saç bakımı için önemli ürünlerdir. Kullandığınız saç bakım ürünleri ile daha canlı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Şampuan kullanımında içerisindeki maddelerin önemi büyüktür. İçeriği temiz bir şampuan saçınızı daha canlı göstermenizde etkili olabilir. Saç kremi ise saçınıza vereceği yumuşaklık ile kolay taranmasını sağlarken saçlarınızın kırılmasını önlemeye yardımcı olur. Saç yağları ise saçınızı besleyerek daha parlak bir görünüm sağlayabilir.

Cilt bakımı: Temizleme jeli, nemlendirici ve serum gibi ürünler cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı gerçekleştirmenize yardımcı olur. Makyaj yapın ya da yapmayın cilt bakım ürünlerinin kullanımı oldukça önemlidir. Sorunlu bir cilt tipiniz varsa doğru ürün kullanımı daha sağlıklı bir cilde kavuşmanıza yardımcı olabilir. Temizleme jelleri yüzünüzdeki kiri temizleyerek makyaj kalıntılarından kurtulmanıza ve cildinizin nefes almasına yardım eder. Kuru bir cilt tipiniz varsa nemlendirici kullanmanız önem arz eder. Serumlar içerisindeki vitaminlerle birlikte cildinize iyi gelirken cilt onarımınıza katkıda bulunabilir.

Tırnak bakımı: El ve tırnak güzelliği için tırnaklarınızı çeşitli yağlar ile destekleyebilir ve oje kullanarak da tırnaklarınızın daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra takma tırnak kullanımı da son yıllarda oldukça yaygın olup doğru kullanıldığı takdirde temiz bir tırnak görünümü sağlamanıza yardımcı olabilir.

Parfüm: Günlük bakım ve temizlik rutinimizde önemli bir yer edinen parfüm, teninize en çok yakışan ve size hitap eden bir kokuyu tercih ettiğinizde etrafa hoş kokular yaymanıza yardımcı olur.

Makyaj fırçaları: Her makyaj ürünü için farklı çeşitlerde geliştirilen fırçalar günümüz makyaj rutinlerinde yerini almış bulunmaktadır. Fırça seçerken ürünün hangi maddeden yapıldığı dikkate alınmalıdır. Bunun yanı sıra makyaj fırçası temizliğine de özen göstererek cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Carpe’de Birbirinden Farklı Kozmetik Ürünleri!

Takma tırnaklar: Günümüzde oldukça yaygınlaşan takma tırnak kullanımı, daha uzun süre kalıcılık sağladığı için ojeye oranla daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Oje sürmek bir süreç istediği için takma tırnağın kolaylığı kullanımını arttırmıştır. Takma tırnaklar, ojeyi sürerken taşırmama ve kurumasını beklemek gibi çeşitli süreçlerden sizi anında kurtararak sadece bir yapıştırıcı ile kolaylıkla uygulayabileceğiniz şekilde kolay bir kullanım sağlar. Farklı renk ve model seçenekleri ile de tarzınıza hitap ederek ellerinizin görünümüne güzellik katabilir. İyi bir tırnak yapıştırıcısı tırnağın sağlam olmasını sağlarken tırnakları uzun süre kullanmanıza yardımcı olur.

Tırnak süsleri: Tırnaklarınızla ilgilenmeyi seven biriyseniz ve tırnağınızın daha az zarar görmesini istiyorsanız oje kullanmanız daha faydalı olacaktır. Dilediğiniz renkte ojeleri tırnak süsleri ile destekleyip daha güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Lip tint: Son zamanlarda viral olan lip tintler kalıcılığı ile ilgi çeker. Ruja nazaran oldukça kalıcı olan lip tintler gün içinde tazeleme gerektirmediği için uzun süre dudağınızda kalarak işinizi kolaylaştırabilir.

Göz farları: Göz makyajı yapmayı seviyorsanız kesinlikle kozmetik ürünleriniz arasında bir far paleti olması gerekir. Beğendiğiniz renk seçimleri ile göz renginizi ortaya çıkaracak makyajlar yapabilirsiniz. Renkli makyaj sevenler için vazgeçilmez bir ürün olan farlar, günlük makyajlarda daha nude tonlarla desteklenebilir.

Kirpik: Takma kirpikler bakışlarınıza anlam katarak, yoğun bir görüntü elde etmenize yardımcı olur. Kirpikleriniz azsa veya yoğun kirpik görüntüsü hoşunuza gidiyorsa doğal görünümlü bir takma kirpik tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra özel günlerde yaptığınız göz makyajının daha çarpıcı durmasına takma kirpiklerle destek olabilirsiniz.

Fırçalar: Daha temiz bir makyaj görünümü için her bir ürün için özel olarak üretilen makyaj fırçaları size yardımcı olabilir.

Bütçenize uygun kozmetik ürünlerini Carpe’nin kozmetik kategorisinde bulabilirsiniz. Size özel avantajlar sağlayan ürünlerimizi inceleyebilir birbirinden farklı ürün seçeneklerinden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR