Birbirinden Farklı Vücut Stickerları Carpe’de!

Aksesuarların kadınlar için her zaman stillerinin bir tamamlayıcısı olarak önemli bir yeri vardır. Modanın sürekli değişmesi ve gelişmesi ile birlikte aksesuar çeşitleri de farklılık göstermektedir. İyi görünmek ve stiline hareket katmak isteyenler rengarenk vücut aksesuarlarından yararlanabilir.

Eğer tarzınızı yansıtmak, herkesten farklı görünmek ve bulunduğunuz ortamda ışıldamak isterseniz renkli vücut stickerlarımızdan temin edebilirsiniz. Carpe’de herkesin stilini yansıtacak, girdiğiniz ortamda gözleri üzerinize çevirecek vücut stickerları bulmanız mümkün.

Neden Aksesuar Kullanırız?

Aksesuarlar genel olarak tarzımızın bir temsilcisi olarak kullanılırlar. Her türlü kıyafetle kombinlenebilecek, günün her saatine göre farklı aksesuar çeşitleri bulunur. Aksesuarlar bazen daha şık bazen daha sade, bazen klasik bazen eğlenceli, bazen renkli bazen renksiz çeşitli tasarımlara sahip olabilir. Yapısına göre de kullanım alanları farklılık gösterebilir. Kullanılan mekan ve mevsime göre de kullanıcı tercihleri değişebilir.

Bazıları daha sade ve basit aksesuar tercih ederken, bazıları daha ağır ve gösterişli ürünler tercih edebilir. Güzel ve şık aksesuarlarla sade görünen bir kombin bile şıklaştırılabilir.

Tarzımızı Yansıtan Vücut Stickerları

Vücut stickerları saça, yüze ve vücudunuzun istediğiniz bölgelerine yapıştırılabilir.

Vücut ve yüz stickerları genellikle renkli makyajlarınıza farklılık katmak için kullanılır. Genellikle parti, düğün, doğum günleri, konser ve festivaller gibi özel günlerde kullanımı tercih edilir. Her türlü makyaj ve kıyafete uyum sağlayacak renkli parlak taşlar tarzınızı daha dikkat çekici kılmanızda sizlere yardımcı olabilir.

Taşları sadece vücudunuzda değil saçlarınızda da kullanarak yarattığınız stile farklılık katabilirsiniz. Taşlar boyut olarak küçük olsalar da kombin üzerindeki etkileri büyüktür.

Saç Aksesuarları

Saçlara taş yapıştırma trendi özellikle son yıllarda hayatımıza girmiş bulunmakta. Taşlar genellikle uzun ve dalgalı şekil verilmiş saç modellerine uygulanabildiği gibi kısa saçlarda da tasarım yapılabilmektedir. Taşların boyutları ya da renkleri kişinin tercihine göre değişebilir. Genellikle düz parlak ve incili taşlar tercih edilir. Kendinden yapışkanlı saç aksesuarları olabildiği gibi taşları yapıştırmak için sprey ve yapıştırıcı da kullanılabilir. Kendinden yapıştırma aparatlı saç taşları kullanım açısından en rahat olanlardandır. Taşları yapıştırmadan önce saçın kuru olduğundan emin olmak gerekir.

Taş yapıştırma trendi festivaller ve özel etkinlikler için uygun bir seçenektir. Taşlar saçtan kolay çıkabileceği için uzun süreli kullanıma uygun değildir.

Makyaj Trendlerinde Vücut Stickerlarının Yeri

Günümüzde parlak ve ışıltılı makyaj modası her geçen gün giderek yükselmeye devam ediyor. Işıltılı makyajlara son trend olarak göz ve vücut taşları da eklendi. Bu taşlar vücuda kolay yapıştırılıp çıkartılabildiği için sıklıkla tercih ediliyor. Eğer gözlerinize taşlı bir makyaj uygulayacaksanız ilk önce bir glitter yapıştırıcısı kullanmanız tavsiye edilebilir. Bu yapıştırıcılar taşların cilde daha iyi tutunmasını ve gün boyu yüzünüzde kalıcı olmasını sağlar. Bu yapıştırıcılarla birlikte taşlar hem göz kapağına hem yanak ve elmacık kemiklerine hem de tüm vücuda rahatlıkla uygulanabilir.

Makyajda sade görünümler elde etmek istiyorsanız daha toprak tonlarında, soft ve sıcak renkler tercih edebilirsiniz. Önce göz farını uygulayıp daha sonra vücut stickerlarını yapıştırmanız tavsiye edilir. Vücut stickerlarını dilerseniz göz kapağında katlanma çizgilerine dilerseniz de gözün dış köşelerine uygulayabilirsiniz.

Taşlı göz makyajları için genellikle metalik, canlı ve simli göz farları tercih edilir. Kırmızı, mor, yeşil, mavi ya da sade renklerde yüz taşları sayesinde göz makyajınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

 Yüz taşlarını direkt parmağınızla uygulayabileceğiniz gibi bir far fırçası yardımı ile de yapıştırabilirsiniz. Tampon hareketlerle yapıştırmak istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz. Taşları yapıştırmak için bir cımbızdan da yardım alabilirsiniz.

Taşları asimetrik dağınık olarak yerleştirmek daha güzel bir görünüm sağlayabilir. Yüzün her iki yanına da eşit miktarda taş yapıştırmanız makyajlarınızı daha orantılı gösterecektir. Daha dikkat çekici görünmek istiyorsanız vücuda uygulayacağınız sticker sayısını arttırabilirsiniz.

Vücut stickerlarınızı elmacık kemiklerine kullanmadan önce yanaklara bir aydınlatıcı geçmenizi öneririz. Böylece yüz taşları daha etkili bir parlaklığa kavuşur.

Yüz süsleme taşlarını dudaklara da uygulayabilirsiniz. Önce bir dudak parlatıcısı sürüp daha sonra taşları yapıştırabilirsiniz. Dudak parlatıcısı taşların dudağa daha iyi tutunmasını sağlar.

Eğer çok koyu tonlarda ve yoğun taşlı bir göz makyajı yaptıysanız dudaklarda daha sade tonlarda bir ruj tercihi yapmanız önerilir. Böylece odak nokta gözleriniz olacaktır.

Yüz ve vücut süsleme taşlarını açık hava festivallerinde ve partilerde cesur makyajlar yapmak için tercih edebilirsiniz.

Işıltılı ve havalı bir görünüm isteyenler de yüz stickerlarından faydalanmayı tercih ediyor. Bu taşlar sayesinde yaratıcılığınızı da gözler önüne serebiliyorsunuz. Kendi tarzınızı yansıtan renk renk makyajlar ortaya çıkartabiliyorsunuz.

Kullanacağınız ortama göre de vücut stickerlerının yoğunluğu farklılık gösterebilmektedir. Örneğin bir düğüne katılacaksanız daha sade bir şıklıktan yana tercih kullanabilirken festival tarzı etkinliklere katılıyorsanız daha cesur makyajlar tercih edebilirsiniz. Abartılı bir görünüm istemiyorsanız göz içlerinize daha açık tonlarda farlar uygulamanız gerekmektedir. Ardından eyeliner ile gözünüze daha keskin bir bakış katabilir, sonrasında taşları göz kapağınıza yerleştirerek makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Festival makyajlarında ise daha cesur renkler kullanabilirsiniz. Pembe, mor, yeşil, kırmızı vb. renklerde metalik farlar eşliğinde parlak vücut stickerlarını göz çevresine uygulayabilirsiniz. Daha cesur bir görünüş istiyorsanız sadece göz ve yüz değil, vücudun diğer bölümlerine de stickerları yapıştırabilirsiniz.

Taşlı yüz makyajları Hollywood dizilerinde de sıkça karşımızda çıkıyor. Işıltılı ve parlak duruşları, festival filmlerinin vazgeçilmez makyajlarını oluşturuyor.

Festival Makyajları Nasıl Yapılır?

Günlük hayatta kullanmaya fırsat bulamadığımız rengarenk ve dikkat çekici makyajları festivallerde rahatlıkla kullanabiliriz. Festival makyajlarında en çok kullanacağımız ürünlerden biri aydınlatıcılardır. Günlük makyajlarda da uyguladığımız aydınlatıcıların dozunu festival makyajlarında dilediğimiz gibi arttırabiliriz. Göz alıcı strobing makyajlarla metalik dudak rujlarını bir arada kullanabiliriz. Bakır tonlarında bir glitter farla göz makyajı yaparak yanaklara dore tonlarında parlak taşlardan asimetrik şekilde uygulayarak bronz bir görünüm elde edebilirsiniz. Son zamanlarda moda olan renkli glitter eyelinerler ile festival makyajınıza ayrı bir hava katabilirsiniz. Eyelinerlar, farklı renk çeşitleriyle yaptığınız makyajlara uyum sağlar. Festivalin şartlarında uzun süreli bir kullanım gerçekleştirebilmeniz için kalıcılığı yüksek ürünler kullanmanız tavsiye edilir. Transparan pudralar bu konuda sizlere faydalı olabilir. Parlak yüz taşlarının yanı sıra inci şeklinde olan yüz ve vücut taşları sayesinde daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Parlak taşları çil görünümünde kullanmak son zamanlarda moda olmuş durumda. Göz makyajında kullanılan dumanlı farlarla tamamlanan çil makyajı oldukça farklı bir tarz yaratmakta.

Neon renkler de festival makyajlarının vazgeçilmez unsurları arasında yer almakta. Neon sarı, turuncu, pembe gibi göz farları ve uyumlu renklerde taşlar kullanarak neon makyajlar yapabilirsiniz.

Gözlerin çevresine çizilecek damla şekilleri ya da taşları damla şeklinde göz altına yapıştırmak da uygulanan festival makyajı tarzlarından. İsterseniz taşlarla kalp ya da yıldız gibi eğlenceli desenler de oluşturabilirsiniz.

Festivallerde sadece yüz makyajı değil eğlenceli saç tasarımları da ön plana çıkmaktadır. Saçlarınıza verdiğiniz şekiller sonrası saça yapıştırılan taşlarla renkli ve şık bir saç tasarımı yaratabilirsiniz. Örerek şekil verilen saçların üzerine taş yapıştırma aparatları ile eklenen taşlar son yıllarda festival tarzlarının vazgeçilmez görünümleri arasında yerini almıştır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR